Nowa głowa: medytacyjna moc masażu

W trakcie masażu relaksacyjnego, podobnie jak podczas indukcji hipnotycznej, ciało staję się coraz bardziej rozluźnione, a mózg zaczyna zmieniać częstotliwość fal, które generuje. W zależności od tego, jak dużym jesteś kłębkiem nerwów, terapeuta przeprowadzi Cię od stanu Beta, poprzez Alfa do Teta. A czasem nawet…

Masaż a mózg: podnosi motywację i daje poczucie szczęścia

Co daje masaż?   O tym, że dobry masaż bardzo poprawia samopoczucie wiemy wszyscy (oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z usług terapeutów).   Intuicyjnie wiemy również, że masaż jest dobry dla naszego zdrowia.   Ale czy są na to naukowe dowody?   I dlaczego po długiej, relaksującej sesji pracy z ciałem jest nam tak cholernie […]

Masaż konopny. Odlot bez haju.

Obniżone samopoczucie, problemy ze snem, bojaźliwość, poczucie braku własnej wartości, stany depresyjne, problemy z brakiem koncentracji, ciągłe napięcie wewnętrzne spowodowane nadmiarem obowiązków…brzmi znajomo?

10 naturalnych sposobów na depresję

Co wspólnego ma pies z kotem i orzech nerkowca? Dlaczego powinieneś natychmiast otworzyć okno i wyrzucić przezeń telewizor? Dzisiaj o tym jak zajeść depresję na śmierć.

Miodowe lata, czyli o superpożywieniu prosto z ula

Dziś o tym dlaczego twoja babcia jak zwykle miała rację. Czyli o miodzie i innych wytworach pszczół i ich niesamowitym wpływie na ludzki organizm.

Mamo patrz, detox!

Idę za ciosem. Dzisiaj o tym jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn. I o tym, że trzeba oczyszczać. I o tym, dlaczego.

Jak wybrać saunę na podczerwień i się nie sparzyć?

Głośno jest ostatnimi czasy w branży o saunach na podczerwień. Ile jest w tym szumie marketingowej paplaniny a ile naukowych przesłanek potwierdzających leczniczy wpływ? Postanowiłem to sprawdzić.